Top 5 najmniej awaryjnych miejskich samochodów 10-letnich

Dla właścicieli aut jedną z najważniejszych zalet samochodów jest ich niezawodność oraz bezawaryjność. Cechy te wpływają bowiem na koszty użytkowania auta, ale także na bezpieczeństwo jego pasażerów. W tegorocznych rankingach najwyżej plasują się auta marek niemieckich i japońskich. Warto zapoznać się z poniższymi pozycjami, jeśli przygotowujemy się właśnie do zakupu pojazdu, albo jeśli chcemy sprawdzić czy posiadany przez nas samochód znajduje się w wyróżnionej piątce. Kolejność wymienienia aut jest przypadkowa, przy czym każde z nich znajduje się w czołówkach rankingów.

Jednym z typów jest Toyota Corolla, której produkcja trwała od 2001 do 2007 roku, w międzyczasie design przeszedł delikatny lifting. Dostępna jest w wersji hatchback 3 lub 5 drzwiowy, sedan lub kombi. Dziesięcioletnią Corollę na rynku wtórnym można znaleźć już za 9-10 tysięcy, jednak egzemplarze młodsze, lepiej wyposażone i bardziej zadbane mogą kosztować ponad dwukrotnie więcej.

audi2

Innym samochodem, którego producenci mogą pochwalić się względnie małą awaryjnością jest kolejny japończyk i kolejna Toyota, tym razem Avensis. Auto na rynku pojawiło się w 2003 roku, a niespełna trzy lata później wypuszczono jego zliftingowaną wersję z poprawionymi reflektorami i zderzakami. Jest to samochód z nieco wyższej półki, bo za dziesięciolatka zapłacimy nie mniej niż 18 tysięcy, wersje nowsze i bogatsze to wydatek nawet rzędu 35 tysięcy złotych.

W rankingach znalazła się także terenowa wersja Toyoty, a mianowicie RAV4, czyli SUV drugiej generacji, który do produkcji wszedł w 2000 roku. W latach 2003 – 2004 w Stanach Zjednoczonych najwięcej aut tego modelu znajdowało się we własności kobiet. Mimo swoich gabarytów, w kategorii SUV jest to bowiem auto, które z jakiegoś powodu panie szczególnie sobie upodobały, a które doskonale sprawdza się również w miejskim środowisku. W Polsce RAV4 także cieszy się popularnością, toteż jeśli upatrzymy sobie ten właśnie model, nie powinno być problemu z jego znalezieniem. Ceny wahają się pomiędzy 20 a 34 tysiącami.

Ostatnim japończykiem w tym wyróżnionym gronie jest Subaru Forester drugiej generacji, czyli ten produkowany w okresie od 2002 do 2008 roku. W 2006 roku pojawiła się jego poprawiona wersja. Ceny tego modelu zaczynają się już do 14 tysięcy, jednak można znaleźć wersję za nawet 40 tysięcy złotych. Jednym minusem tego samochodu jest jego mała dostępność na polskim rynku.
Volkswagen Polo, w kategorii aut dziesięcioletnich również świetnie odnajduje się w na miejskich drogach, mimo że od tego czasu piąta już generacja aut osiągnęła większe gabaryty od swoich poprzedników. Volkswageny cieszą się w Polsce zaufaniem i popularnością, w związku z tym znalezienie odpowiedniego wariantu nie powinno przysporzyć problemów.