Top 5 najmniej awaryjnych aut luksusowych

Decydując się na zakup auta warto posiłkować się rankingami i opiniami, aby zakup nie okazał się jednocześnie studnią bez dna. Koszty utrzymania samochodu i tak bowiem nie należą do niskich, w związku z tym każdemu właścicielowi i kierowcy zależy na tym, by użytkowany pojazd był jak najmniej awaryjny i nie wymagał dużego wkładu finansowego.

Wydawać by się mogło, że wydając dużą sumę na auto luksusowe można oczekiwać bezawaryjności i niezawodności. Jednak nawet wśród aut z tego segmentu znajdują się modele, które przysporzą nam mniej lub więcej problemów. Poniżej znajduje się więc lista 5 najbardziej polecanych aut według kryterium najmniejszej awaryjności, przy czym ich kolejność jest przypadkowa, a każde z nich znajduje się na czołowych miejscach rankingów.

bmw

Nie powinno być niespodzianką, że najwyższą pozycję w tej kategorii zajęło Porsche 911. Jest to model dużo starszy od poprzednich, bo w produkcji pojawił się już w 1998 roku. Ostatnie auto z tej serii wyprodukowano w 2005. 911 od swojego poprzednika różnił się przede wszystkim wprowadzeniem silnika chłodzonego cieczą, co niektórzy uważają za jego największą zaletę.
Innym autem z wyższej półki cenowej cieszącym się niezawodnością jest Mercedes klasy E. jednostki benzynowe dostępne są w różnych wariantach pojemnościowych, jednak miłośnicy diesli również znajdą egzemplarz dla siebie.

Volvo S40, którego produkcja zakończyła się w 2004 roku przez niektórych oceniany jako niezawodny. Szwedzki producent od lat uważany jest za prekursora rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Pod maską znaleźć można moc od 90 do 200 km w zależności od rodzaju paliwa napędowego.

Wśród najmniej awaryjnych dziesięciolatków znalazł się także Mercedes SLK, który produkowany jest od 1996 roku. Od tego czasu auto przeszło lifting i obecnie produkuje się trzecią generację tego modelu.

W rankingach pojawia się także inny przedstawiciel tej marki, mianowicie Mercedes klasy E. limuzyna ta w 2015 roku osiągnęła najlepszy wynik ze wszystkich samochodów, notując aż 97,6 % egzemplarzy bezusterkowych.

Posiadanie auta z tego segmentu z reguły wiąże się również z wyższymi kosztami eksploatacji z uwagi na ceny oryginalnych części oraz niechęć użytkowników do stosowania części zamiennych. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji posiłkować się rankingami i statystykami uwzględniającymi odsetek usterek w modelach z danego rocznika.